Dostawa produktów naftowych

Zmniejszenie kosztów dostawy każdego litra produktów naftowych z parku zbiornikowego do stacji benzynowej.

Optymalizacja tras dla samochodów ciężarowych z paliwem oraz zautomatyzowane planowanie tras dostaw.

Cel wdrożenia systemu
01

Cel wdrożenia systemu

Zaoszczędź na liczbie pojazdów wymaganych do dostawy produktów naftowych.

Zminimalizuj przebieg pojazdów w procesie dostawy.

Wybierz optymalną flotę cystern paliwowych zgodnie z charakterystyką techniczną i ekonomiczną.

Zmniejsz koszty utrzymania istniejącej floty cystern paliwowych.

Zadania do rozwiązania
02

Zadania do rozwiązania

Prognozowanie potrzeb stacji paliw w produktach naftowych, składanie zamówień zgodnie z obraną strategią, optymalizacja zapasów.

Optymalizacja tras cystern paliwowych przy dostawach produktów naftowych do sieci stacji benzynowych, zmniejszająca koszt dostarczenia każdego litra paliwa z parku paliwowego do stacji benzynowej.

Optymalizacja floty cystern paliwowych, monitorowanie ruchu podczas dostaw produktów naftowych.

Monitoring rzeczywistych bilansów produktów naftowych na stacjach benzynowych.

Zastosowanie optymalnych modeli pozwala zminimalizować koszty dostawy, zoptymalizować ilość używanych pojazdów oraz skrócić czas dostawy.

Inteligentna kontrola
03

Inteligentna kontrola

Zarządzanie planowaniem scentralizowanym lub regionalnym. Strefowanie i przedmioty odpowiedzialności każdego centrum sterowania są konfigurowalne.

Prognozowanie potrzeb stacji paliw w produktach naftowych na dany okres planowania (zmiana pracy, dzień, tydzień, miesiąc itp.) z uwzględnieniem dni tygodnia, sezonowości i rotacji zasobów dla każdego obiektu i rodzaju paliwa .

Prognozowanie i dostarczanie obliczonych danych o potrzebach sieci stacji paliw jako całości w celu optymalizacji stanów produktów naftowych w magazynach firmy na określony czas.

Operacyjne tworzenie arkuszy tras (zaplanowanych zadań) dla każdego pojazdu na zmianę roboczą w celu dostarczenia lekkich produktów naftowych do klientów (stacje benzynowe i inne).

Optymalne planowanie
04

Optymalne planowanie

Planowanie długoterminowych tras pojazdów dla określonej liczby zmian roboczych, z uwzględnieniem wymagań Kodeksu Pracy oraz wewnętrznych przepisów przedsiębiorstwa dotyczących czasu ruchu/odpoczynku kierowców, postojów po drodze (tankowanie pojazdów, posiłki dla kierowców itp.).

Tworzenie zamówień na dostawę produktów naftowych do klientów, zarówno na podstawie prognozy, jak i w trybie ręcznym.

Kalkulacja planowanych i rzeczywistych kosztów dostaw produktów naftowych do klientów naszą własną flotą samochodową.

Obliczanie i ocena możliwości wykorzystania cystern paliwowych wynajmowanych przez osoby trzecie.

Wykorzystanie elektronicznych map wektorowych, z możliwością edycji sieci drogowej, tworzenia nowych dróg i zamykania istniejących (np. w przypadku remontu), węzłów, uwzględnia przepustowość w ciągu dnia i dni tygodnia, kierunek ruchu, ograniczenia prędkości itp.

Wiązanie obiektów kontrolnych (stacje paliw, farmy zbiornikowe, klienci zewnętrzni) z mapami wektorowymi z uwzględnieniem zasad i ograniczeń.

Kontrola zasobów
05

Kontrola zasobów

Monitorowanie zgodności zaplanowanych tras i parametrów ruchu pojazdów (prędkość jazdy, czas przejazdu, załadunek produktów naftowych na tankowcu, rozładunek u klienta itp.) w czasie rzeczywistym za pomocą podsystemu monitoringu GPS (integracja z istniejącym lub dostawa jako część rozwiązania) . Sygnalizacja dyspozytorowi o odchyleniach od określonych parametrów ruchu w celu szybkiej reakcji.

Możliwość dostosowania zasad zmiany rodzajów produktów naftowych w sekcjach cystern paliwowych. Na przykład po przetransportowaniu oleju napędowego nie wolno wlewać benzyny do tej samej sekcji.

Rozliczanie planowej konserwacji pojazdów i dyspozycyjności zmianowej.

Symulacja różnych sytuacji rozwoju wydarzeń. Na przykład przy rozbudowie sieci stacji benzynowych/stacji paliw o nowe regiony kalkulacja zapotrzebowania na optymalną liczbę cystern paliwowych z uwzględnieniem szeregu cech i parametrów.

Zarządzanie kolejką pojazdów przy załadunku produktów naftowych w sekcji cystern paliwowych z prowadzeniem ruchu pomiędzy ACH w obszarze załadunku farmy zbiornikowej, w tym obliczanie czasu przyjazdu / wyjazdu, czasu opóźnienia organizacyjnego i prędkości załadunku oleju produkty w dziale.

Pełna automatyzacja
06

Pełna automatyzacja

Automatyczna dystrybucja powiadomień do uczestników procesu dostarczania produktów naftowych (kierowcy ciężarówek paliwowych odpowiedzialni za odbiór produktów naftowych na stacjach/stacjach paliw oraz wysyłkę produktów naftowych na bazach ropy, dyspozytorzy itp.).

Integracja z zewnętrznymi systemami informatycznymi (zautomatyzowane systemy kontroli stacji paliw/stacji paliw, zautomatyzowane systemy kontroli załadunku produktów naftowych z baz olejowych, różne systemy księgowe).

System może być wyposażony w urządzenia do monitorowania rzeczywistych pozostałości (SMR) w parku zbiornikowym stacji paliw/stacji paliw (jeśli jest zainstalowany system pomiarowy), co pozwoli na uzyskanie dokładnych danych o pozostałościach produktów naftowych bezpośrednio przed obliczeniami.

Zróżnicowanie praw dostępu (edycja, przeglądanie, usuwanie, drukowanie) do niektórych parametrów i funkcji Systemu w zależności od obowiązków funkcjonalnych personelu.

Tworzenie różnych raportów dotyczących wyników planowania za wybrany okres, w celu kontroli określonych kluczowych wskaźników wydajności, a także innych niezbędnych do pracy.

Wszystko jest brane pod uwagę, wszystko jest pod kontrolą
07

Wszystko jest brane pod uwagę, wszystko jest pod kontrolą

Niedopuszczalna jest sytuacja, w której na stacji benzynowej nie ma zadeklarowanych na steli żadnego rodzaju produktów naftowych (o ile w magazynach są dostępne zapasy).

Trasa ruchu pojazdów dopuszczalna jest wyłącznie po drogach uzgodnionych wcześniej z Policją.

Cysterny paliwowe podzielone są na sekcje o różnej wielkości. Pojemność sekcji może zmieniać się w czasie o 10-100 litrów. Każda sekcja jest kalibrowana mniej więcej raz w roku.

Każda sekcja zbiornika może mieć tylko dwa stany - pełny lub pusty - stany pośrednie nie są dozwolone.

Rozliczanie transportowanych produktów naftowych odbywa się według objętości i wagi.

Jeśli ciężarówka z paliwem ma przyczepę, to najpierw rozładowywany jest zbiornik przyczepy, a już przy pustej przyczepie można rozładować sekcje ciężarówki z paliwem od końca do początku.

Rozliczanie typów ACH na składach ropy naftowej: załadunek od góry, od dołu, załadunek kombinowany; jednostronne jedno/dwustronne, dwustronne jedno/dwustronne.

Topologia lokalizacji ASN w obszarze wysyłki każdej farmy zbiornikowej.

Uwzględnienie ograniczeń w możliwości wjazdu pojazdów na stacje benzynowe według parametrów geometrycznych (np. długość podjazdu).

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.